English * Italiano * Deutsch * Français * Espanol

do przejrzenia przy pierwszej wizycie:
[ podstawowe informacje o DULOSie ]

OD REDAKCJI, 12.03.2005
 

    Zapewne nie uszła uwagi czytelników DULOS-a zmniejszona aktywność serwisu w ostatnich kilku miesiącach. Konieczne jest zatem kilka wyjaśnień. Zaistniała sytuacja wiąże się z rozważaniami nad zmianą charakteru Biuletynu. Forma dwumiesięcznika zdaje się nie sprawdzać - między innymi dlatego, że wyraźnie brak w polskim środowisku teologicznym zainteresowania publikacjami za pośrednictwem Internetu. Powód jest prozaiczny: powszechne przekonanie, że nie liczą się do dorobku naukowego. Konieczne jest zatem dokonanie kilku korekt w pierwotnym projekcie DULOS-a. Najsensowniejsze wydaje się przekształcenie DULOS-a z czasopisma na serię wydawniczą i zmiana cyklu wydawniczego z dwumiesięcznego na roczny. Konieczne będzie też ustanowienie regularnej redakcji naukowej oraz związanie DULOS-a z na stałe z jakimś (najprawdopodobniej katowickim) ośrodkiem teologicznym. W związku z tym zapowiadana (a odwlekana od jakiegoś czasu) publikacja drukowanej wersji DULOS-a została zawieszona na czas nieokreślony.

   O decyzjach, które powinny zapaść w ciągu najbliższych miesięcy będę informował na bieżąco.

   Oczywiście projekt bibliografii XX wieku oraz bibliografia 2001- będą kontynuowane niezależnie od dalszych losów Biuletynu.

 

Bibliografię DULOSa można pobierać w postaci jednego pliku w formacie .pdf, zawierającego wszystkie opisy od 2001 roku uporządkowane alfabetycznie [pobierz].

DULOS rozpoczął, zapowiadające się na kilka lat, prace nad bibliografią chrystologiczną XX wieku [szczegóły].

Zapraszam do współpracy i życzę owocnej lektury...

Grzegorz Strzelczyk, ks. dr